Piec Rohde FE 1000 S

130 600,00 zł brutto

Piece do fusingu firmy ROHDE serii FE są gwarancją technologii na najwyższym poziomie. Nowoczesne metody konstrukcyjne oraz wysokogatunkowe materiały umożliwiają bezpieczną i efektywną obróbkę szkła. Cała konstrukcja stalowa modeli serii FE jest odporna na skręcenia, a elementy regularnie poddawane działaniu ciepła wykonane są ze stali szlachetnej.

Otwieranie pokrywy modeli FE 75 do 1000 wspomagane jest siłownikiem gazowym, co umożliwia łatwe i bezpieczne otwieranie pokrywy. Opcjonalnie do wszystkich pieców ROHDE serii FE oferowane jest elektrycznie sterowane otwieranie pokrywy.

Konstrukcja izolacji to połączenie solidnej powierzchni roboczej z cegły izolacyjnej i pokrywy z wysokogatunkowego włókna. Przy przetwarzaniu włókna firma ROHDE zwraca szczególną uwagę na czystą i odporną na ścieranie powierzchnię, aby uniknąć niepotrzebnego opadania izolacji lub zanieczyszczenia produktu poddawanego wypalaniu. Umieszczone po bokach otwory wziernikowe pozwalają z jednej strony uniknąć zanieczyszczenia podczas otwierania pokrywy, a z drugiej strony uzyskać możliwie najlepszy wgląd do całej komory grzewczej.

Model FE 1800 zaprojektowany jest jako piec kołpakowy w konstrukcji portalowej. Pokrywa pieca jest podnoszony pionowo za pomocą mechanizmu ręcznego, co ułatwia obsługę w przypadku większych elementów oraz zapełnienie całej powierzchni zwartymi elementami. Po podniesieniu pokrywy stół roboczy można dowolnie przesuwać.

We wszystkich piecach do fusingu firmy ROHDE serii FE wbudowane są wysokogatunkowe kwarcowe promienniki podczerwieni. Regulacja mocy odbywa się poprzez bezgłośne i trwałe przekaźniki półprzewodnikowe. Połączenie izolacji włókninowej, ogrzewania promiennikami kwarcowymi oraz regulacji mocy przekaźnikami półprzewodnikowymi umożliwia bardzo dokładne i bezpieczne wypalanie we wszelkiego rodzaju zastosowaniach i gwarantuje najlepsze rezultaty.

Cechy szczególne serii FE:

- Wysokiej jakości promienniki kwarcowe

- Niskie temperatury zewnętrzne przy maksymalnej temperaturze wewnętrznej wynoszącej 1000°C

- Sterowanie mocy za pomocą cichych, odpornych na zużycie przekaźników półprzewodnikowych z zewnętrznym elementem chłodzącym

- Lekkie otwieranie i zamykanie pokrywy przy pomocy siłownika

- Wygodny i kompaktowy sterownik pieca zintegrowany z korpusem pieca

Piec ceramiczny Rohde FE 1000 S

Dane techniczne:

Temp. max: 1000°C
Pojemność komory: 1000 l
Wymiary wewnętrzne: szer: 2200 mm, gł:1200 mm, wys: 410 mm
Wymiary zewnętrzne: szer: 2590 mm, gł:1870 mm, wys:1370 mm
Zasilanie: 3/N/PE 400V AC
Pobór mocy: 30,0 kW
Zabezpieczenie: 43A
Wtyczka: CEE 63 A
Waga: 800 kg

W  cenie sterownik ST 411(32 kroki, 32 programy, zapis danych na USB) oraz transport do odbiorcy firma spedycyjną

Jesteś zainteresowany elektrycznym sterowaniem pokrywy? Masz pytania?

Napisz do nas, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

sklep@swiatgliny.pl

Nowy produkt

Termin realizacji 5-6 tygodni